ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 9344552
*
nr 934 4552
WATERCOLOURS
miscellaneous, signed. Van Druck,
diverse, signerade. Van Druck
Estimate:
400
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:35:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 04:46:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller van druck vattenfärg
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31
-
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47
-
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:50
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54
*
WATERCOLOURS
Read more about e-auktion
nr 934 4552
WATERCOLOURS
miscellaneous, signed. Van Druck,
diverse, signerade. Van Druck
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/1 04:46:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller van druck vattenfärg
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31 -
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39 -
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47 -
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:50 -
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54